Як ТІКТОК впливає на дітей

 


ТікТок – порівняно нова соціальна мережа, яку активно використовують компанії для розкрутки брендів, блогери і навіть діти. Про останніх і поговоримо.

У ТікТок можна вести прямі ефіри, обмінюватися повідомленнями, але найголовніша функція – запис коротких відео. Чому діти вибирають ТікТок і інші подібні соціальні мережі? Одна з причин – «Модно»: «Тебе немає в ТікТок? Про що нам тоді говорити». Друга причина – можливість бути собою без контролю батьків. Часто буває, що життя сучасних дітей розписано по годинах: школа, тренування, заняття з репетитором і т.д.

Соціальна мережа – як можливість відпочити. Втім, ми, дорослі, теж юзаем соціальні мережі, щоб переключитися, видихнути або просто скоротати час. Як батькам контролювати цей процес? Починати необхідно з іншого: проаналізуйте ваш контроль за дитиною. Чи є у нього своя автономна територія, де він може і вже повинен приймати рішення сам і без участі дорослих? Найчастіше сучасні батьки знають про кожен крок свого чада. Крок – в прямому сенсі слова, адже вони на день народження подарували йому смарт-годинник, щоб відстежувати пересування. Безумовно, в цьому подарунку є «блага» ідея, адже ми живемо в часи кіднепінгу та інших небезпек.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ТІКТОК ДЛЯ ДІТЕЙ?

Буллінг. Знову ж таки, в гонитві за цікавим контентом дитина може займатися цькуванням інших дітей, а все для того, щоб підвищити свою популярність. Проблема буллінгу дуже актуальна в сучасному світі. В мережі є багато відео, де діти знущаються над однолітками. Погано тут усім: тим, кого цькують і тим, хто це робить. Останні не до кінця можуть усвідомлювати свої дії. 

Уявна популярність. Часом у погоні за популярністю потрібно робити щось зовсім незвичайне. Тим більше, це щосили застосовують дорослі в ТікТок. Дитина може бачити, що його популярність зростає. Відповідно, потрібен більш цікавий контент, наприклад, відверті танці (або куди гірше). Безумовно, фільтри ТікТок працюють добре і відразу видаляють подібний контент. Так, саме «добре», а не «відмінно», тому відверті танці дитини ще можуть довго «гуляти» по мережі, їх можуть зберігати і робити репости.

Обережно, педофіли. Уявіть, дитина знімає відео, де вона дома, в школі, на вулиці. За цим відео дуже легко відстежити, де саме буває ваше чадо. Саме тому і батькам не варто публікувати фото своїх дітей в соціальних мережах, якщо ваші сторінки відкриті і до них є доступ абсолютно всім. До слова, ми не можемо точно відстежити, хто сидить по той бік екрану. Так, наприклад, педофіл може прикинутися підлітком і призначити зустріч. І взагалі багато варіантів розвитку ситуації.

Небезпечний челендж. Челендж – це можливість покращити самооцінку та перевірити свої здібності. Іноді це може бути перевірка "на слабо". Усе відбувається за принципом: я зміг отаке, а ти зможеш? Це частина конкурентоздатності і самоствердження.

Різниця лише в тому, що раніше люди могли конкурувати тільки з тими, кого зустріли віч-на-віч.  Тепер же у гру можна втягнути мільйони людей.

Прикрим прикладом челенджу є випадок, який стався на Київщині. Дві семикласниці отруїлися препаратом "Дротаверин". Одна дівчина померла.

Школярки наковталися таблеток – по 40 штук кожна.

Ймовірно, трагедія трапилася через інтернет-челендж у соціальній мережі TikTok. "Вони надивилися відео в TikTok на кшталт: "Випий 40 таблеток і подивись, що буде", – вважають у поліції.

Дуже важливо пам’ятати, що ми, батьки, це приклад для наслідування. Якщо в родині мама і тато не випускають смартфон з рук, їх приклад буде наслідувати і дитина.

 

 

Коментарі

Популярні публікації